Przejdź do strony startowej


Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji młodzieży. W ramach tego programu studenci mogą zrealizować część swoich studiów na uczelni w innym kraju. Pobyt w zagranicznej uczelni może trwać od 3 do 12 miesięcy w obrębie tego samego roku akademickiego. Podstawowymi kryteriami kwalifikacji studentów na wyjazd są:
 - średnia ocen,
 - znajomość właściwego języka obcego (potwierdzona zaświadczeniem o znajomości języka obcego na poziomie co najmniej B1).
O programie można poczytać tutaj... Informacje dla studentów znajdują się tutaj... W ramach programu studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać z dodatkowego dofinansowania. Wsparcie indywidualne oraz dodatkowe środki przyznane w związku z niepełnosprawnością dla studentów wyjeżdżających na studia lub praktykę będą przyznawane z projektu "Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej Edycja 2" finansowanego ze środków PO WER. Środki dodatkowe mogą być wykorzystane na:
 - specjalny transport,
 - podróż oraz pobyt osoby towarzyszącej,
 - pomoc profesjonalnego opiekuna miejscowego,
 - specjalne materiały dydaktyczne,
 - specjalną opiekę medyczną,
 - specjalne ubezpieczenie,
 - inne koszty, bez których wyjazd nie byłby możliwy. 
O warunkach przyznania dofinansowania można dowiedzieć się tutaj... Zasady realizacji i finansowania wyjazdów oraz potrzebne dokumenty dostępne są na stronie naszej Uczelni - program Erasmus + . Rekrutacja studentów na wyjazdy na studia i na praktykę jest prowadzona na wydziałach, przez utworzone w tym celu komisje wydziałowe. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do koordynatorów wydziałowych:
 - Wydział Przyrodniczy: prof. nzw. dr hab. Dorota Czeszczewik (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 - Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych: dr Anna Świrska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 - Wydział Humanistyczny: dr Maxim Shadurski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 - Wydział Nauk Ścisłych: dr Artur Niewiadomski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
 Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem i potrzebujące pomocy w załatwieniu formalności zapraszamy do biura Centrum.