Plakat zaproszenie na XIV Dzień Integracji

Szanowni Państwo!

To już 25 lat kształcenia integracyjnego na naszej Uczelni. Z dumą kontynuujemy dzieło prof. Lesława Szczerby, który osobom niepełnosprawnym stworzył możliwość kontynuacji nauki na poziomie wyższym. Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera naszych niepełnosprawnych studentów w drodze do zdobycia wyższego wykształcenia. Dni Integracji są okazją do promocji naszych doświadczeń w sferze naukowej, kulturalnej i artystycznej. Podczas XIV Dnia Integracji, który odbędzie się 3 czerwca (wtorek) zapraszamy Państwa na szkolenia warsztatowe oraz konferencję poświęconą osobom głuchym.

Program XIV Dnia Integracji

8:30-1
5:00 Zajęcia warsztatowe

8:30-11:00 Praktyczne wskazówki savoir – vivre wobec osób niepełnosprawnych (Fundacja Vis Maior, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, niepełnosprawni pracownicy oraz studenci UPH)

11:15-12:15 Bobomigi –  język migowy dla niemowląt (Danuta Mikulska – pracownik UW, twórca metody Bobomigi.)

12:30-13:30 Fonogesty - system komunikacji z ludźmi niedosłyszącymi i niesłyszącymi (Anna Podlewska pracownik Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

13:45-15:00 SignWriting - zapis języka migowego (Katarzyna Podgórni – wykładowca – edukator języka migowego, Jakub Józefiak – Fundacja Rozwoju Regionalnego Viribus Unitis)

15:30 – 19:00 Konferencja „Głusi są wśród nas”

organizowana we współpracy z Fundacją Młodych Aktywnych Głuchych "O lepszy los" oraz Stowarzyszenie Popierania Edukacji Niepełnosprawnych "Hefajstos".

Wszystkich serdecznie zapraszamy!